В сучасний Сідней можна потрапити по-різному, але якщо ви вибрали авіапереліт, вразить вже перше знайомство. Зробивши захоплюючий розворот над хвилями Тасманового моря, лайнер, почне падати прямо в воду затоки “Порт оф Ботані”! Злітні смуги аеропорту імені Кінгсфорд Сміта – звичайна насип серед хвиль бухти. Сідней – Сіті найбільший мегаполіс континенту.

Населення з передмістями близько 6 млн. Пристойно по будь-якими мірками. Роботу жителям Сіднея дають і найбільший комерційний порт, і прив’язані до його роботі банки, митні термінали, транспортні вузли, доки. Економіка Сіднея – 26% економіки Австралії, яка входить до двадцятки найрозвиненіших економік світу. Іммігранти з Азії основа робочої сили мегаполісу і передмість. Рівень безробіття – 4.9%. За мірками промислових країн це мізер. Завдяки роботі і розвиненій інфраструктурі Сіднея, рівень життя в ньому найвищий в країні – $ 43-45 тис. Річного доходу! А ось наших співгромадян не багато – близько 20 тис. Австралія – ​​країна з розвиненими правами місцевого самоврядування. Зелений, упорядкований, що розкинувся на безлічі островів, з’єднаних арочними мостами і віадуками, Сідней розбитий на 38 округів під управлінням їх Рад і лорда – мера.
Історія Сідней – Сіті не відрізняється від новітньої історії Австралії. В кінці XVIII в, британський міністр колоній Його Королівської Величності лорд Сідней, відправив першу флотилію з переселенцями на освоєння східного узбережжя відкритою, але мало вивченою англійської колонії. Більшість їх важко було назвати законослухняними громадянами. Шість транспортів, наповнених каторжниками. Власне вони і стали першими громадянами і будівельниками Сіднея.
Океанічний клімат південно-східного узбережжя з помірним літом і теплою зимою, зробив найвідоміші Сіднейські пляжі, набережні і всю інфраструктуру активного відпочинку популярною. Щорічно 9 – 9,5 млн. Туристів приїжджають в Сідней на відпочинок і шопінг. Сідней славиться шикарними торговими центрами. Історичні та культурні програми теж дуже привабливі: Сіднейська опера, Національний морський музей Австралії, прославлений океанаріум. Незважаючи на славу “дорогого міста”, в Сіднеї є, що побачити найвибагливішим туристам!